سوالات آیین نامه

سوالات آیین نامه رانندگی مجموعه بست سوال یکی از بهترین راه‌های آمادگی برای آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی می‌باشد، بست سوال یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین مجموعه‌ها برای مشاوره و دانلود سوالات آیین نامه می‌باشد که تجربه‌ای چندین ساله در زمینه ارائه خدمات اینترنتی و سوالات آزمون آیین نامه را دارد و تا کنون افتخار ارائه سوالات به بیش از 100 هزار هنرجوی رانندگی را دارد.

درصورتی که قصد دریافت نمونه سوالات آزمون راهنمایی و رانندگی را دارید، می‌توانید فرم مربوطه در ادامه این صفحه را پر کرده و بصورت آنی پس از پرداخت، نمونه سوالات را دریافت کنید.

دریافت سوالات آیین نامه اصلی
سوالات آیین نامه
سوالات آیین نامه


نماد اعتماد زیبال بست سوال

نماد اعتماد نشر دیجیتال بست سوالسوالات اصلی با تضمین قبولی 100% در اختیار شماست! در این مجموعه در کل 80 سوال تستی وجود دارد که تضمین می‌کنیم با خواندن تمام آن‌ها در آزمون آیین نامه موفق خواهید شد✅

🎯 سوالات آزمون آیین نامهجدید سال 1402
💎 گارانتی بازگشت وجهدارد
👤 دسترسیآسان بصورت PDF
⏱ آموزش رانندگیدرج شده در وبلاگ

با بست سوال دیگر هیچوقت نگران آزمون آیین نامه رانندگی نباشید. برای راحت شدن کار شما تمامی سوالات را در یک فایل جمع آوری کرده ایم، که می توانید با یک بار مشاهده فایل مورد نظر به راحتی از این آزمون نمره قبولی بگیرید.

سایت بست سوال در قبال فروش فایل سوالات امتحان آیین نامه راهنمایی و رانندگی مزیت ها و پوئن های مثبتی نسبت به دیگر رقبا دارد که در این قسمت به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • دریافت سوالات بصورت لحظه‌ای پس از پرداخت وجه
 • پشتیبان دائمی برای خریداران فایل در تلگرام
 • عودت وجه درصورت عدم رضایت از سوالات
 • سوالات به‌روز و جدید
 • قیمت کاملا به‌صرفه و پایین نسبت به خدمات ارائه شده
 • دریافت سوالات به صورت فایل PDF
 • سوالات آزمون رانندگی همراه با پاسخنامه

نمونه سوالات آزمون ایین نامه با جواب

اصل معنای آزمون راهنمایی و رانندگی چیست؟

آزمون راهنمایی و رانندگی

آزمون راهنمایی و رانندگی یک نوع آزمون برای مشخص کردن اینکه آیا شما آمادگی رانندگی در خیابان ها، جاده ها و آزاد راه های این کشور را دارید یا خیر گرفته می‌شود. تا مشخص شود که شما تمامی علائم موجود در راه های ارتباطی این کشور را بلد هستید یا خیر.

برای موفقیت در آیین نامه پایه سوم چه کاری باید کرد؟

شما برای موفقیت در این آزمون می‌توانید با استفاده از 80 تا سوال طبقه بندی شده که همراه پاسخنامه برای شما ارسال می شوند را بررسی کنید، مشاهده کنید، یاد بگیرید و در آخر بر روی استرس خود کنترل داشته باشید. نمره قبولی شما را با به یاد داشتن این چهار نکته اصلی تضمین می‌کنیم:

 1. بررسی: شما پس از اینکه فایل سوالات را دریافت کردید می‌توانید با یک مطالعه سوری و ساده تمامی نکات را دو روز قبل از آزمون به یاد داشته باشید.
 2. مشاهده و حفظ: یک روش کاملا ساده است که شما عزیزان می‌توانید عکس های سوالات را همراه پاسخ هایشان حفظ کنید. با این انجام این روش کار شما برای قبولی از این آزمون بسیار راحت‌تر و ساده‌تر می‌شود، اما چندین سال پس از انجام این آزمون تمامی علائم راهنمایی و رانندگی را از یاد خواهید برد.
 3. یادگیری: بهترین راه قبول شدن از امتحان آیین نامه یادگیری قدم به قدم علائم راهنمایی با به همراه داشتن سوالات است که می‌توانید با خواندن و مشاهده این سوالات تمامی علائم را یادبگیرید.
 4. کنترل استرس: یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت در آزمون رانندگی کنترل استرس وارد شده از طرف آزمون بر خودمان می‌باشد. برای رفع این استرس و کنترل آن باید چند روز قبل از انجام آزمون یک مطالعه کامل داشته باشید.

سوالات آزمون آیین نامه رانندگی در چه سبک و سیاقی است؟

سوالات این نوع آزمون در چندین نوع سبک مختلف ارائه می‌شود. یک، سوالات توضیحی که شامل یک توضیح مختصر از یک قانون یا محدودیت است. دو، سوالات شکلی که در آزمون ها همراه با عکس یک تابلو هستند که سوال اینگونه مطرح می‌شود که تابلو مورد نظر نشان دهنده چیست. سه، سوالات تک جوابی که ساده ترین نوع سوالات آزمون علائم به حساب می‎‎‌آید در این نوع سوال ها پاسخ آن مسئله با تک جوابی مانند محدودیت سرعت در آزاد راه چقدر است مشخص می‌شود.

خواندن کتاب آیین نامه کمکی به ما می‌کند؟

از نظر ما خواندن کتاب همانند مطالعه فایل سوالات آزمون رانندگی (آزمایش توانایی یک فرد در رانندگی وسیله نقلیه موتوری) برای شما اثر بخش نخواهد بود، چون تعداد صفحات و حجم این کتاب بسیار بالا هست و مطالعه از روی آن بسیار وقت گیر و خسته کننده خواهد بود و اینکه کتاب ها همیشه در حال تغییر هستند و ذهن شما را با اطلاعات اضافی و بدرد نخور پر خواهد کرد که بیشتر آن اطلاعات نه تنها در آزمون کمکی به شما نخواهند کرد بلکه در دنیای رانندگی هم برای شما کارآمد نخواهند بود.

قبول شدن در آزمون علائم راهنمایی سخت است؟

باید در جواب این سوال بگوییم که خیر شما با مطالعه کافی و در دست داشتن سوالات این آزمون به سادگی می‌توانید از این آزمون قبول شوید. چون سوالات سوالات آزمون آیین نامه رانندگی از بین حدود 100 عدد سوال انتخاب می‌شوند و به صورت شانسی چند عدد از این سوالات به شما داده می‌شود. پس در نتیجه قبولی از آزمون علائم راهنمایی و رانندگی کاملا آسان است.

چه مشکلی باعث مردود شدن در آزمون می‌شود؟

با داشتن سه غلط و یا بیشتر از سه غلط در پاسخ های سوالات اصلی ترین دلیل مردود شدن افراد در این آزمون می‌باشد. یکی دیگر از دلایل شایع مردود شدن در این آزمون تقلب هست که در این نوع آزمون ها هیچ راه برگشت و بخششی وجود ندارد.

سوالات آیین نامه بست سوال

سوالات آیین نامه چیست؟

نمونه سوالات آیین نامه به مجموعه ای از پرسش و پاسخ های آماده و تستی گفته می شود که هنرجو قبل از امتحان آن را خوانده و به آن مسلط می شود و در آزمون سراسری آیین نامه راهنمایی و رانندگی نمره قبولی کسب می کند.

آیا به این فکر می کنید که پشت فرمان بنشینید و وارد جاده شوید؟ قبولی در این آزمون الزامی است. ما دقیقاً به آنچه در این امتحان ضروری مربوط می شود، می پردازیم تا اطمینان حاصل شود که می توانید ایمن و مطمئن رانندگی کنید. چه در حال آماده شدن برای اولین تجربه رانندگی خود باشید و چه به سادگی دانش خود را در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی تجدید می کنید، این راهنما بینش های ارزشمندی را در مورد آنچه پیش رو دارید ارائه می دهد. پس بنشینید، دست و پنجه نرم کنید و بیایید همه چیزهایی را که در مورد تست مقررات راهنمایی و رانندگی باید بدانید را بررسی کنیم!

سوالات آیین نامه 1402

سوالات آیین نامه 1402

آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی آزمونی است که همه رانندگان برای اخذ گواهینامه رانندگی باید در آن شرکت کنند. این آزمون تمامی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را که رانندگان باید بدانند تا بتوانند با خودرویی به طور ایمن و قانونی در جاده های عمومی حرکت کنند را پوشش می دهد.

بست سوال در مجموعه خود بهترین سوال های آزمون راهنمایی و رانندگی (آیین نامه) را برای شما عزیزان تهیه کرده است که با خرید آن بصورت قانونی می توانید در این آزمون نمره قبولی را کسب کنید.

آزمون مقررات راهنمایی و رانندگی (آیین نامه) شامل چه مواردی می شود؟

آیین نامه

آزمون مقررات راهنمایی و رانندگی یک آزمون کتبی است که دانش شما را از قوانین راهنمایی و رانندگی می سنجد. این آزمون به دو بخش تقسیم می شود: بخش اول دانش شما را در مورد علائم راهنمایی و رانندگی و بخش دوم دانش شما را در مورد خط کشی جاده ها آزمایش می کند.

چگونه برای آزمون مقررات راهنمایی و رانندگی آماده شویم؟

مانند هر آزمایش دیگری، آمادگی برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن مهم است. مطالعه مطالب مرتبط و تمرین تا حد امکان به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

آزمون آیین نامه رانندگی طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد، بنابراین مهم است که مطمئن شوید با تمام مطالب آشنا هستید. بازنگری در کد بزرگراه و یادگیری در مورد انواع مختلف علائم و خط کشی ها، پایه و اساس خوبی به شما می دهد. علاوه بر این، تمرین سوالاتی که مشابه سوالاتی هستند که در آزمون ظاهر می شوند مفید است. این به شما کمک می کند تا به قالب و سبک سوالات عادت کنید و همچنین به شما ایده می دهد که در آن روز چه انتظاری دارید.

همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که قبل از امتحان به خوبی استراحت کرده اید و غذا خورده اید، زیرا به شما کمک می کند تمرکز کنید و آرام بمانید. رسیدن زودهنگام در روز آزمون نیز به شما کمک می کند آرامش داشته باشید و احساس آمادگی بیشتری کنید.

انواع نمونه سوال آیین نامه

سوالات آیین نامه با جواب

به مجموعه سوالاتی که می‌تواند در قالب فرمت‌های مختلف فایل مانند PDF یا Word باشد و دارای پاسخنامه باشد، سوالات آیین نامه به همراه جواب گفته می‌شود.

پی دی اف سوالات آیین نامه 1402

سوالات آیین نامه جدید سال 1402 که در قالب و فرمت فایل PDF تهیه و ارائه می‌شود.

سخت ترین سوالات آیین نامه رانندگی

سخت ترین سوالات آزمون راهنمایی و رانندگی مربوط به قوانین خط کشی جاده‌ها، تابلو ها و حق تقدم می‌باشد.

نمونه سوالات جدید امتحان آیین نامه رانندگی

سوالات آیین نامه هر سال متفاوت‌تر می‌شود و برای تهیه نمونه سوالات امتحان آیین نامه سال جدید باید نسخه جدید آن را تهیه و استفاده کنید.

جزوه آیین نامه

به جزوه ای که بصورت تخصصی و کامل آموزش رانندگی و مسائل فنی خودرو را در بر می‌گیرد، جزوه آیین نامه گفته می‌شود؛ محتوای جزوه آیین نامه:

 • تنظیم ترافیک
 • مقررات راهنمایی و رانندگی
 • کدهای بزرگراه
 • مقررات بزرگراه
 • تنظیم بزرگراه
 • قوانین جاده
 • قوانین رانندگی

سوالات فنی آیین نامه

بخشی از سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودرو است؛ در امتحان آیین نامه از موارد فنی خودرو مانند زمان تعویض لاستیک خودرو و… سوال طرح می‌شود.

سوالات پرتکرار ایین نامه

از پرتکرار ترین و متداول ترین سوالات آزمون ایین نامه می‌توان به حق تقدم و علائم چراغ های راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

سوالات حق تقدم در چهارراه با جواب

در این بسته آموزشی از بست سوال لیست تمام سوالات حق تقدم در چهارراه های مختلف با وسایل نقلیه مختلف مانند سواری، کامیون، آمبولانس و… ارائه شده است.

چجوری امتحان ایین نامه قبول شویم؟

با تهیه نمونه سوالات امتحان ایین نامه بست سوال قبولی شما 100% تضمین می‌شود.

در آزمون آیین نامه چند غلط مجاز است؟

در آزمون آیین نامه 30 سوال طرح می‌شود که نباید بیش از 4 تا از این 30 سوال را غلط بزنید؛ یعنی با داشتن 4 غلط در تصدیق رانندگی در ایران قبول می‌شوید ولی درصورتی که بیش از 4 غلط باشد، در امتحان رد می‌شوید.

سوالات آیین نامه از کدام قسمت کتاب آیین نامه طرح می شود؟

 1. قوانین و مقررات حرکت در جاده
 2. علائم راهنمایی و رانندگی
 3. اصول رانندگی در شرایط مختلف جاده‌ای
 4. اصول رانندگی در شرایط آب و هوایی مختلف
 5. اصول رانندگی در شب و روز
 6. اصول رانندگی در شرایط خطرناک و اضطراری
 7. آشنایی با اجزای خودرو و قابلیت‌های آنها
 8. نحوه تعمیر و نگهداری خودرو
 9. اصول رانندگی اقتصادی و محیط‌زیستی
 10. سایر موضوعات مرتبط با رانندگی و حرکت در جاده

هدف از آزمون آیین نامه چیست؟

به طور کلی، هدف این آزمون ارزیابی دانش و مهارت‌های هنرجویان در حوزه رانندگی و اطمینان از اینکه آنها به طور کامل با قوانین و مقررات حرکت در جاده آشنا هستند و می‌توانند با امنیت و اطمینان رانندگی کنند می‌باشد.

سوالات متداول کاربران

آیا نیاز به خواندن کتاب اصلی آیین نامه قبل یا پس از خواندن این 80 نمونه سوال وجود دارد؟

خیر، شما تنها با خواندن این سوالات در آیین نامه قبول خواهید شد و نیازی به مرور کتاب قبل یا پس از آن نیست.

نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی جدید در چه فرمتی و به چه روش هایی در اختیار ما قرار خواهد گرفت؟

این نمونه سوالات بصورت فایل PDF و Word که دانلود آن بسیار آسان است در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد به همراه یک هدیه ویدیو آموزشی رانندگی 0 تا 100 رایگان به زبان فارسی توسط اساتید برتر کشور در پکیج وجود دارد.

درصورتی که تایم مناسب برای خواندن 200 صفحه کتاب آیین نامه وجود نداشته باشد، این نمونه سوالات باعث قبولی در آزمون می شود؟

بله، این سوالات حاصل چندین سال تلاش و با پیگیری و استفاده از برترین استادهای آموزشگاه های رانندگی کشور تهیه شده است و شما با خواندن این نمونه سوالات بصورت قطعی و حتمی در آزمون آیین نامه رانندگی نمره قبولی دریافت خواهید کرد.